Tego nie rób, jako gość wesela!

Panną Młodą jesteśmy raz w życiu, oczywiście jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli. A co za tym idzie, wesele to jedyna taka noc w naszym życiu. Nie chcemy, żeby ktoś zepsuł nam ten wyjątkowy dzień swoimi humorami czy nieodpowiednim zachowaniem. Tymczasem goście wesel bardzo często nie wiedzą, jak się zachować i niszczą piękne wspomnienia Państwa Młodych, często nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

Nie oświadczaj się swojej miłości

Najgorszą rzeczą, jaką można zrobić na cudzym weselu, to samemu się oświadczyć. Po pierwsze to zabiera uwagę od Państwa Młodych, którzy właśnie przeżywają najważniejszy dzień swojego życia. Po drugie, może się okazać, że miłość naszego życia wcale nie chce za nas wyjść. Jeśli tak jest, to może albo odmówić przy wszystkich i nas ośmieszyć, albo zgodzić się wbrew swojej woli, zmuszona do tego presją. Nie zmienia to jednak faktu, że wesele ma być dniem, kiedy wszyscy patrzą na Pannę i Pana Młodych i na pewno nie spodoba im się, że kradniemy dla siebie uwagę i wszyscy na weselu zapamiętają właśnie osobę, która zdecydowała się podczas niego oświadczyć.

Nie urządzaj sobie konkursu piękności

Wiele kobiet i mężczyzn przychodzi na wesele, żeby się pokazać. A co za tym idzie, zaczyna się pokaz piękności. Staramy się zaprezentować jak najlepiej i przejąć na siebie tyle uwagi, ile tylko jesteśmy w stanie. Tymczasem to nie my w tym dniu mamy przyciągać oczy, ale Panna Młoda. Kiedy zdajemy sobie sprawę z tego, że nasza kreacja może jakoś ją przyćmić, powinniśmy podstawić na coś skromniejszego i mniej wyrazistego. Chodzi przede wszystkim o to, żeby Panna Młoda albo Pan Młody nie czuli, że ktoś stara się ukraść im całą radość z bycia w centrum uwagi i lśnienia. Czasami lepiej dać na wstrzymanie i pokazać się przy okazji innej rodzinnej okazji.

Nie wymagaj uwagi Państwa Młodych

Wiele starych ciotek i wujków ma tendencję do tego, żeby zwracać na siebie tak wiele uwagi Młodych, jak to tylko możliwe. Zaczepiają ich, gdy tylko pojawią się w zasięgu ich wzroku, bez względu na to, z kim rozmawiają albo co akurat robią. Państwo Młodzi chcą być do dyspozycji wszystkich gości, a takie rozmowy o wszystkim i o niczym tylko odbierają im energię i z czasem zaczną denerwować. Jeśli nie mamy niczego konkretnego dla Młodej Pary, możemy swoimi spostrzeżeniami podzielić się z naszym sąsiadem przy stole. To pozwoli Młodym ograniczyć maksymalnie stres związany z weselem i jego przebiegiem, którego cały czas muszą pilnować.

Wesele w dobie pandemii – zasady i obawy

Nie pij, jeśli nie umiesz tego robić

Alkohol nie jest dla wszystkich, zwłaszcza na dużych uroczystościach rodzinnych. Jeśli wiemy, że nie radzimy sobie z nim zbyt dobrze albo upijamy się na agresję, to lepiej odpuścić sobie jego nadmiar na weselu. Niech nie zmylą Cię stojące wszędzie alkohole i namawiający do wódki wujek, nie masz obowiązku pić na weselu. I co ważniejsze, nie masz obowiązku spowiadać się z tego, dlaczego nie pijesz. Masz prawo pozostać trzeźwym i nie reagować na różne zaczepki. Nikt nie chce zniszczyć wesela swoim zamiłowaniem do mocnych trunków, ale wiele osób nie potrafi się powstrzymać i Państwo Młodzi dostają komplet niezbyt eleganckich wspomnień z tego dnia.